Sint-Theresiakerk Lennisheuvel
A | A | A

nieuws

Op weg naar pasen 2025

11-03-2025

Op weg naar Pasen 2025

We zijn nu enkele weken onderweg in de vastentijd of veertigdagentijd, waarin we ons in de kerk voorbereiden op het komende paasfeest. We doen dat met een aantal vieringen, waarvan u de datums in deze LennisNieuws kunt vinden. Bij iedere viering besteden we aandacht aan het naderende Paasfeest met toepasselijke teksten, met liederen die bij de vastentijd passen en met uitleg over het vastenproject, waarmee u in de vorige LennisNieuws al kennis hebt kunnen maken.

De vastentafel neemt bij elke viering een aparte plaats in. Zie bijgaande foto. U ziet daarop veertig kaarsjes die als een spiraal vanaf het begin van de vastentijd naar het paasfeest staan gedraaid. De spiraal begint bij aswoensdag ( zie het bakje met zwarte as) en eindigt bij Goede Vrijdag ( gesymboliseerd door het kruis in het midden) Iedere dag gaat één kaarsje meer branden totdat bij het paasfeest álle kaarsjes ontstoken zullen zijn.

De vieringen in de Goede Week

In de Goede Week, de laatste week van de vastentijd, zullen er 2 vieringen plaatsvinden.

·         Op Goede Vrijdag 18 april om 19 uur herdenken we het lijden sterven van Jezus, het lijdensverhaal wordt in beeld gebracht met passende teksten en liederen. Een ingetogen en sfeervolle viering begeleid door zanggroep Lencante.

·         Op zondag 20 april om half elf is er een Paasviering voor jong en oud, voorgegaan door Marianne Jansen en begeleid door het Theresiakoor en zanggroep Lencante. De viering staat in het teken van  het nieuwe Licht met het paasverhaal en vrolijke liederen.

Bij alle vieringen bent u van harte welkom.

Contactgroep Sint-Theresia